Grota Kota
koty rosyjskie niebieskie
koty egipskie Mau

Kot rosyjski niebieski

Cechy charakterystyczne

 

Wygląd kota rosyjskiego niebieskiego wg FIFe

To kot o przepięknej aksamitnej, srebrzystoszarej okrywie, na którą składa się podszerstek i sierść. To sama kocia arystokracja. Smukłe nogi, czarodziejski klinowaty pyszczek i te szmaragdowe, w kształcie migdała, przenikliwie oczy, jakby zamyślone, pełne empatii. Pyszczek tymczasem jakby delikatnie uśmiechający się, tajemniczy niczym uśmiech Mona Lisy. Podszerstek miękki niczym puch znacznie jaśniejszy, bardzo gęsty i na nim włos okrywowy, dłuższy, jaśniejący na końcach i dający efekt srebra w zależności od jasności sierści. Kot rosyjski niebieski to krótkowłosa rasa. Drobna, osiągająca od 2,5 – 4 kilogramów. Uważana jest za jedną z najmniej uczulających ze względu na minimalną obecność śliny, która to uczula, a która to osadza się na futerku czworonoga podczas codziennych zabiegów higienicznych.
W trakcie hodowania kotów rosyjskich niebieskich wykształciły się różne odmiany kotów, które różni kolor futra, oka i jego kształt, rozstawienie uszu, jednakże cechy charakterystyczne i osobowościowe pozostały niezmienne.

 

Kot rosyjski niebieski

Rusałki – jak nazywam moich niebieskich przyjaciół – to koty niesamowicie wdzięczne, oddane i jeśli otrzymają miłość człowieka w początkowej fazie rozwoju – będą ufne, przyjazne i pragnące miłości i pieszczot.
Kociaki mają popularne ADHD do momentu ukończenia dojrzewania…czyli do około 1,5 roku. Interesuje je dosłownie wszystko i za wszystkim będą biegać i polować na wszystko, oby się tylko bawić. Potrafią przy tym wbiegać pod sam sufit, jeśli to tylko możliwe i zeskakiwać z wielkich wysokości bez strachu – jak to kot, spadając na cztery łapy.

Kot rosyjski niebieski kocha wszystkich w swoim otoczeniu. Nie przywiązuje się za bardzo do konkretnego człowieka. Nie jest pamiętliwy i można go łatwo udobruchać i przekupić To idealna rasa do domu, gdzie potrzeba jest ciepła i miłości i nie wymaga się od kota aportowania i przybiegania na rozkaz. Chociaż odgłos otwieranej puszki będzie działał właśnie w ten sposób. Polecam opis kota rosyjskiego niebieskiego na Wikipedii

Koty rosyjskie niebieskie z hodowli Grota Kota

 

kot rosyjski niebieski- Ballada BALLADAKot rosyjski niebieski - Jamb JAMB
Kwinta - kotka rosyjska KWINTAKotka rosyjska niebieska - Jona
Kot rosyjski niebieski - Lutnia LUTNIAOddyseus - kot rosyjski - samiec ODDYSEUS